אבל נפל על עיריית הרצליה עם הוודע הבוקר (רביעי) על מותו של ראש עיריית הרצליה המיתולוגי, אלי לנדאו ז"ל בגיל 79. אלי לנדאו ז"ל. צילום: ארכיון

ראש עיריית הרצליה , משה פדלון הביע צערו ומסר הבוקר (רביעי): "עשייתו למען העיר של אלי לנדאו ז"ל טבועה וניכרת בכל פינה בה. חזונו וערכיו מהווים עבורי השראה גם במפעלינו כיום. אני מבטיח כי פועלו של האיש היקר הזה יונצח על ידי עירו בדרך ראויה".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר: "בנימה אישית, אני מביע צער עמוק. כמו שעבד לצידו שנים רבות,  אהבתי אותו והייתה לי הערכה גדולה על כל שעשה למען העיר ולמען תושביה  ובעיקר למען החלשים שבהם".

יעל גרמן חברת הכנסת וראש העירייה לשעבר מסרה: "אני משתתפת בצערה של משפחת לנדאו על מותו של ראש עיריית הרצליה לשעבר אלי לנדאו. אלי לנדאו היה יריב פוליטי שלי אך אני יודעת את תרומתו לעיר בהבאת המרכז הבינתחומי ופיתוח אזור התעשייה".

צבי וייס היה סגנו של אלי לנדאו בקדנציה השלישית והאחרונה מסר: "הצטערתי מאוד לשמוע הבוקר על לכתו של אלי לנדאו ראש העירייה לשעבר, זו אבדה גדולה. הייתי איתו בקשר מעת לעת בשנים האחרונות. יש לו זכויות רבות בעיר הרצליה כפי שהיא כיום. הוא פיתח אותה ואפשר להגיד לזכותו שהמצב הכלכלי והחברתי החזק בהרצליה הם כתוצאה מדברים שהוא עשה בזמנו. היום כשבונים דירות במערב העיר וכשמסתכלים על איזור התעשייה המפותח ועל המרינה בהרצליה בעצם מדובר בפירות שהוא קצר. כמה שהוא היה נראה אדם קשוח היה לו לב רחום ומשפחות נזקקות היו באות לפתחו והוא היה מעדיף אותם על פני יתר הדברים האחרים. אני הייתי הסגן שלו ונהניתי מאוד לעבוד איתו".

ירון עולמי עם אלי לנדאו ז"ל וחברי סניף הליכוד בעיר. צילום: פרטי

חבר מועצת העיר, ירון עולמי מסר: "זכיתי להכיר את לנדאו לא מעט שנים, אפילו אבטחתי את בנין העירייה כאשר היה רה"ע לתקופה מסוימת, ליווינו ביחד את בני הרצליה בכדורסל וישבנו לא מעט לשיחות על פוליטיקה, סניף הליכוד, העיר הרצליה ובכלל. לנדאו היה איש נדיר ורב זכויות, שהרצליה חייבת לו הרבה".

אלי לנדאו בלשכתו בעיריית הרצליה. צילום: ארכיון

מראשוני הפורצים לכותל המערבי

אלי לנדאו נולד בתל אביב בשנת 1939. שירת בדרגת סרן והיה בין ראשוני הצנחנים שנכנסו לכותל המערבי במלחמת ששת הימים. על חוויותיו מהמלחמה כתב שני ספרים: "ירושלים לנצח" ו"סואץ - אש על המים". לנדאו נחשב למקורבו של ראש הממשלה המנוח  ופעיל בפעילות פוליטית וציבורית.

בשנת 1983, נבחר לתפקיד ראש עיריית הרצליה ולאחר מכן נבחר פעמיים נוספות לתפקיד זה שאותו מילא עד לשנת 1998. יזם את הקמת המרינה והביא לשינוי באזור התעשייה שהפך למרכז היי טק. בתקופת כהונתו הוקם אזור הספורט, נבנו אצטדיון הכדורגל, מטווח אולימפי, קאנטרי קלאב, ובית חיל האוויר אשר בתוכו היכל האומנויות של הרצליה. יהי זכרו ברוך. 

הלווייתו של אלי לנדאו ז"ל תערך מחר 07.02.19 בשעה 14:00 בבית העלמין הישן בנתניה, בשכונת בן ציון , רח' רד"ק 2