משרד הבריאות ממשיך לעקוב אחרי מקרי מחלת החצבת המתגלים בישראל מדי יום. כחלק מניסיון להתגבר על "כיסים" מקומיים של התפרצות המחלה, פורסמו מספר המקרים שהתגלו בישראל בחלוקה לפי ערים ואזורים.

ילד חולה | צילום אילוסטרציה: shutterstock

לפי הנתונים שמפרסם משרד הבריאות, באזור השרון התגלו לאחרונה 12 מקרים של חצבת. שיאנית החצבת בישראל היא ירושלים עם 838 מקרים. 17 מקרי חצבת התגלו בחיפה ו-17 נוספים ברחובות. בבאר שבע אומתו 19 מקרים של התפרצות המחלה. 

טבלת מקרי החצבת | צילום מסך - משרד הבריאות

בשיחה שקיימו היום נציגי משרד הבריאות עם אילנה כהן, יו״ר הסתדרות האחים והאחיות בישראל ועם אבי ניסנקורן יו״ר ההסתדרות, הוחלט שכלל האחיות המחסנות נגד מחלת החצבת תמשכנה לחסן נגד מחלת החצבת כולל כל הפעילויות הנדרשות לאיתור ומניעת המשך התפשטותה של המחלה, גם במקרה של שביתה.

להלן עיקרי הצעדים עליהם הוחלט במשרד הבריאות עד כה:

המשך מבצע חיסון למניעת חצבת בירושלים.

ניידת ייעודית לחיסון האוכלוסייה, הפועלת בתוך שכונות מטרה על מנת לחסן בתוך השכונות עצמן.

תיאום עם גורמים רלוונטיים בקהילות בהן יש שיעורי כיסוי נמוכים יחסית.

גיבוש הנחיות להגבלת כניסת מבקרים לא מחוסנים למחלקות רגישות בבתי החולים. מחלקות כגון: פגיות, טיפול נמרץ, אונקולוגיה והמטו-אונקולוגיה.

בחינת נושא הגבלת כניסות למוסדות חינוך למי שאינו מחוסן ועלול לסכן את האוכלוסייה.

בשל יעילות החיסון המוגבלת בגיל הזה, והצורך לחזור על החיסון בגיל שנה, התקבלה ההחלטה שלא להוריד את גיל החיסון ולהשאירו כפי שהוא בגיל שנה בכל רחבי הארץ, זאת למעט מוקדי התפרצות ספציפיים שייקבעו בהתאם לשיקול הדעת של רופאי המחוזות במשרד הבריאות.