ההיריון היא תקופה מרגשת, אבל גם מלאה בשאלות, במיוחד בהריון הראשון. השינוי הפיזי, ההורמונים שמשתוללים, הבלבול וגם הרבה תהיות שלא תמיד יש לנו את מי לשאול. בטיפת חלב של מכבי בהרצליה מחכה לך צוות מסור שישמח ללוות אותך בכל שלב ושלב של ההיריון, ההכנה לקראת הלידה וגם בחודשים הראשונים שלאחר מכן.

אילוסטרציה. צילום: shutterstock

"טיפת חלב של מכבי בהרצליה היא ממש תחנת בריאות לכל המשפחה", אומרת מנהלת התחנה והאחות ,אנה קוסמן, "כאן, אנחנו לא רק מספקות את סל החיסונים הנדרש לתינוק, אלא שמות דגש על האם במרכז. בתקופת ההיריון יש הרבה שאלות, חששות, חוסר בהירות, ואנחנו זמינות לכל אחת שרוצה להגיע ולשוחח, להבין, לבדוק מדדים כשצריך וגם לייעץ במקרים של תזונה נכונה והתאמה של ויטמנים. השלב הבא זו ההכנה לקראת הלידה ואנחנו מקיימות פה קורסים של הכנה ללידה, תוך הסבר וגם לימוד של תרגילים שיכולים לסייע בכל שלב ושלב של התפתחות הלידה", מסבירה אנה.

"הקורס של ההכנה ללידה ממש עזר לי להחליט מתי אני צריכה לצאת לבית החולים", מספרת גל אליהו שלקחה חלק בסדנא ביחד עם בן זוגה, "כשהתחילו לי הצירים לא מיהרתי לרוץ ללדת, כי זכרתי שאנה אמרה שצריך לחכות לצירים מתוזמנים, אחרת יחזירו אותנו לחכות בבית. גם במהלך ההיריון היה מאוד נוח לגשת אל טיפת חלב ולדבר עם האחיות, כי הרופא נשים פחות זמין. יש את מי לשאול ועם מי להתייעץ באופן מקצועי, זה בהחלט עוזר ומוריד את רמת הלחץ".

אילוסטרציה. צילום: shutterstock

גם לאחר הלידה מספקת טיפת חלב של מכבי בהרצליה כמקום בטוח ופתוח בפני אמהות צעירות עם מגוון של סדנאות עיסוי והתפתחות לרך הנולד "היום כל אמא רוצה תינוק מושלם, שמתפתח בדיוק כמו שצריך ועולים הרבה חששות האם הילד שלי עומד בקצב, מתי צריך להתהפך, מתי לשבת, למה הוא לא נרדם. הסדנאות שלנו לאחר הלידה, אליהן מגיעה גם פיזיותרפיסטית של התפתחות הילד, מורידה את מפלס המתח והחרדה", מסבירה אנה, "המפגשים והסדנאות שלנו זה מקום להתפרק קצת, להבין שכולנו נמצאות באותה הסירה והשבועות הראשונים יכולים להיות קשים לבד בבית עם תינוק. אז כן, אנחנו מדברות על דכדוך לאחר לידה, על הצורך שלנו להצטיין, על השינויים שאנחנו עוברות כשמגיע תינוק חדש למשפחה וגם על ההבנה שזה בסדר לקחת כמה דקות לעצמנו, האמהות, ולשתות קפה".

בנוסף, מכבי ש מרחיבה בהתמדה את ההטבות של סל ההריוןבמסגרת הביטוח המשלים, יוזמת כל הזמן שיתופי פעולה חדשים למען נשים לאחר לידה ביניהם "חזרה לגיזרה" - קבוצות התעמלות מותאמות לנשים אחרי לידה ושיתוף פעולה עם מכבי טבעי על מנת לתת מענה הוליסטי ולשלב גם את הרפואה הטבעית והמשלימה כחלק ממעטפת השירותהן לתקופת ההריון והן לרך הנולד.

"זה כבר ממש הפך למקום מפגש לאמהות צעירות, אנחנו נפגשות אחר כך גם בגינה, מעבירות חוויות מהלידה ומרגישות שאנחנו לא לבד", מסכמת גל.