אם גם אתם הרגשתם השבוע שהיציאה לכביש החוף והדרך אליה סתומות מתמיד, נראה שאתם לא לבד. בשבוע האחרון התקבלו דיווחים רבים למיינט הרצליה על כך שזמני הנסיעה ברחוב הרב קוק ובשדרת שבעת הכוכבים הכפילו ואף שילשו עצמם.

פניות דומות הועברו לעיריית הרצליה, שמצדה מנסה להבין מה בדיוק גרם לבעייתיות באיזור, ולתחושת התושבים כי הנסיעה הפכה למסוייטת במיוחד.

שדרת שבעת הכוכבים. הייאוש, בינתיים, לא נעשה יותר נוח | צילום: פרטי

בין השאר נטען על ידי התושבים כי הכניסה לתוך איזור תעשיה הרצליה פיתוח הפכה לבלתי אפשרית, וכי אפילו אפליקציית WAZE הרימה ידיים והחלה להפנות את תושבי הרצליה לכיוון הרצליה פיתוח דרך רמת השרון.

מעיריית הרצליה נמסר: "מבדיקת נתיבי ישראל שבסמכותה מחלף הסירה עולה כי לא נצפתה תקלה ברמזורים. בימים הקרובים נקבעה פגישה משותפת בין העירייה וחברת נתיבי ישראל כדי לנסות לאתר את מקור העומס ולבחון פתרונות". 

מנתיבי ישראל נמסר: "מערכת הרמזורים של נתיבי ישראל אינה מכירה בבעיית רמזורים במחלף הסירה. התלונה אכן מתייחסת לצומת מחלף הסירה הנמצא ברשות נתיבי ישראל, אך מחובר בגל ירוק עם 7 צמתים הנמצאים בתחזוקה של עיריית הרצליה. יש לציין עם זאת, כי במקביל ברשות העירייה ישנם עוד שני צמתים עירוניים שאינם מתוזמנים עם הגל הירוק, ויוצרים תנועה רבה נוספת לכיוון איזור התעשייה הרצליה.

"בעקבות האמור צפוי עדכון בתזמון רמזורים בציר זה בשיתוף עם עיריית הרצליה, וכבר נקבעה פגישה בין הגופים לצורך זה".