החמור באמצע הרחוב | צילום: כרמל מילנר-סער

כלי רכב שדוהרים במהירות על הכביש ברחוב הרב קוק ביום שישי בלילה הם מחזה שגרתי. חמור, לעומת זאת, זה כבר סיפור אחר.

ביום שישי האחרון, סביב השעה 23:00 הבחינו שלושה נערים בחמור כשהוא נס על נפשו מכיוון גליל ים, חולף על פני כלי רכב ונהגים מבולבלים. שלושה בני נוער שעברו במקום והבחינו בו, ביקשו לסייע לחיה המבוהלת, עצרו את התנועה וניסו להשתלט עליו ללא הצלחה. יש לציין כי אמנם מהירות ההליכה הממוצעת של חמור היא כשמונה קמ"ש, אולם כאשר הוא רץ ללא משא כבד על גבו, הוא עשוי להגיע למהירויות גבוהות בהרבה.

לבסוף עצר נהג רכב מבוגר שהזדמן למקום ויחד עם הנערים השתלטו על החמור והובילו אותו למבטחים ברחוב וייצמן. הארבעה יצרו קשר עם המחלקה הווטרינרית וסיפרו להם על המקרה המוזר. בעקבות הקריאה הגיע למקום פקח מהשירות הווטרינרי שהחל בחיפוש אחר מקום מתאים להעביר אליו את החיה, ולא פחות מסובך - למצוא את הרכב המתאים שיוכל לבצע את ההעברה בליל שבת. כעבור שעתיים, נמצא הרכב והחמור נלקח מהמקום.

"נמנע בטוח אסון", סיפרה כרמל מילנר-סער שפגשה בנערים ובחמור ברחוב וייצמן. "או שהוא היה נדרס או שגורם לנזק כבד. הוא ממש רץ לכביש הדי סואן של רחוב הרב קוק. אחרי שעה הגעתי שוב למקום כדי לתת לו גזר. הוא טרף אותו".

באשר לשאלה מאיפה הגיע החמור בשעת לילה מאוחרת, למי הוא שייך והאם המשיח בדרך, נותרו הרשויות ללא תשובה. מעיריית הרצליה נמסר בתום המקרה: "החמור הובל למתקן המוכר ומאושר על ידי משרד החקלאות".