הטווס שהלך לאיבוד | צילום: זאב ינאי

בא לשכונה טווס חדש: ברחבי הרצליה כבר התרגלו לראות מדי פעם שועלים ותנים, אולם המחזה הזה היה חריג במיוחד. טווס שהלך לו לאיבוד, עשה דרכו עד לרחוב א.ד. גורדון בשכונת הרצליה הצעירה. ניסיונות להביא אותו למקום מבטחים, עלו בתוהו בעקבות חוסר תיאום בין העירייה לרשות הטבע והגנים.

תושב העיר ויועץ התקשורת, זאב ינאי, שהטווס הגיע להתארח בחצרו, גולל בפוסט בפייסבוק את המקרה: "מתקשר למוקד העירוני. מסביר שקיימת סכנה שייפגע מכלי רכב או חס וחלילה יתעללו בו כמו בצב הים לפני שבועיים. "אנחנו לא מטפלים בבעלי כנף", משיבים ואומרים לי להתקשר לרשות שמורות הטבע והגנים. התקשרתי. פקח אמר להניח לו לנפשו. קיצר, שבת ולאף אחד אין כוח לעזור לחיית בר תועה".

בחוסר התיאום בין הרשויות נתקל לפני כחודש גם ל', תושב העיר שניסה לדווח על שועל בגינת משחקים ברחוב אבא אבן. גם במקרה זה המוקד העירוני הפנה אותו לרשות הטבע והגנים וברשות השיבו כי יש לדווח למוקד העירוני על חיות בר ברחבי העיר.

יש לציין כי בחודשים האחרים זוהו באיזור הרצליה מספר רב של תנים, שועלים ואף חזירי בר שלפני כן המפגשים עימם היו נדירים, כל זאת עקב שטחי המחייה המצטמצמים של חיות בר אלו, הבנייה האינטנסיבית באזור וחיפוש אחר מזון.

מרשות הטבע והגנים נמסר: "הטיפול בטווסים ברחבי הערים הינו באחריות המוקד העירוני של הרשות המקומית. במידת הצורך, לרבות מקרים בהם הטווסים מהווים מטרד לתושבים, ניתן לרשות המקומית על ידי רשות הטבע והגנים גם היתר ללכידת הטווס והרחקתו מהמקום. יש לציין כי תופעת הטווסים המשוטטים בערים נובעת בין היתר מגידול טווסים מבויתים על ידי אנשים פרטיים ופינות חי".

מעיריית הרצליה טרם נמסרה תגובה.