צילום אילוסטרציה: shutterstock

עיריית הרצליה הכריזה היום (ד') כי החל משנת הלימודים תשע"ט תפעיל הרצליה תכנית חדשה לליווי תלמידים עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז בחטיבות הביניים. יישום התכנית מתאפשר הודות להקצאה תקציבית גדולה של משרד החינוך.

השירות נועד לתלמידים שאותרו על ידי בית הספר ויזכו לסיוע וליווי מקצועי לאורך כיתות ז'-ט'. בעירייה מדגישים כי ימומנו גם אבחונים לתלמידים מתקשים, לצורך קביעת זכאותם להתאמות בבחינות הבגרות. הסיוע יהיה בהתאם למצב החברתי-כלכלי של התלמיד, בין 1,000 ל- 4,000 שקל. האבחונים יתקיימו במרכזי השירותים הפסיכולוגיים חינוכיים.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "אני שמח שתלמידים מתקשים יוכלו סוף סוף ליהנות מאבחון מתאים וליווי מקצועי מעמיק, שיאפשר להם להתקדם ולהגיע להישגים בצורה שוויונית.  אני שמח שמשרד החינוך רואה בעיר הרצליה שותף רציני ואחראי בהובלת תהליכים משותפים בתחומי החינוך".

סגנית ראש עיריית הרצליה, הממונה על החינוך, איה פרישקולניק, "זוהי בשורה חשובה לתלמידי העיר ולמערכת החינוך העירונית, הפועלת לאורך כל הדרך במגוון אמצעים וכלים על מנת לצייד את התלמידים במיטב הכלים שעוזרים לנו לקדם, לשלב ולהעצים אותם".