אמיר זיו ועובדי האגף עם תעודת ההצטיינות | צילום: עיריית הרצליה

מנהל אגף התקשוב ומערכות מידע, אמיר זיו, זכה באות הצטיינות לשנת 2017 מטעם פורום "אנשים ומחשבים", שהינו פורום מקצועי לקהילת המחשוב בארץ.

אגף התקשוב ומערכות מידע מופקד על ציוד המחשוב, תקשורת הנתונים והטלפוניה באגפי העירייה, גופי הסמך ומוסדות החינוך והתרבות העירוניים, וכן על מערך מצלמות האבטחה במרחב העירוני. 

באילו  נושאים מרכזיים טיפל האגף, לצד העבודה השוטפת?

"מדובר בפרויקטים ובמהלכים, הן תשתיתיים והן יישומים: העמדת תשתיות ופיתוח מערכות לשיפור האינטגרציה והדו שיח בתוך הארגון, פיתוח מערכות מקוונות לשיפור השירות לציבור, מחשוב, הטמעת מערכות חדשות במחלקות העירייה ועוד. כל זה נעשה בצד התמיכה במערכות הקיימות, תחזוקה מונעת ושוטפת, רכש ציוד ושדרוגים".

לפני כחצי שנה עברו אגפי העירייה לבניין מרכזי אחד בשער העיר, במה זה היה כרוך מבחינת אגף התקשוב?

"המעבר לבניין העירייה החדש כלל מבחינתנו את הכנת הבניין בכל הקשור למחשוב, תקשורת, טלפוניה, מערכות מתח נמוך, אבטחה ומולטימדיה מתקדמת. במסגרת המעבר, גם העתקנו את חוות השרתים הארגוניים לחדר שרתים מתקדם ומרווח. לשמחתי, בסופו של דבר המעבר בוצע באופן חלק ועם אפס תקלות".

מה אתה יכול לספר על פרויקטים שנמצאים כיום בתהליכי ביצוע?

"אנחנו נמצאים בעיצומם של מספר פרויקטים. הפרויקט המרכזי וגולת הכותרת הוא  פרויקט 'עיר חכמהלקידום השירותים, הביטחון ואיכות החיים בעיר, תוך כדי התייעלות בתפעול השוטף על ידי ניצול טכנולוגיות מתקדמות; פיתוח מערכת מופ"ת לניהול משימות, פניות תושבים וניהול תהליכים, שתחובר למערכות השליטה ובקרה של העיר החכמה במרכז השליטה העירוני.

"פרויקט נוסף הוא  365Office - פלטפורמת למידה שיתופית, אחידה ומאובטחת עבור תלמידי הרצליה בשיתוף אגף החינוך, אגף מערכות מידע וחברת מייקרוסופט;

"כמו כן אנו עובדים על הטמעת מערכות חדשניות לבקרת ניקיון רחובות , סקרים, שיתוף הציבור בעדכון תכנית המתאר ועוד. מיכון תהליך הרכש לשיפור הבקרה ולצמצום משך הזמן להפקת הזמנה ועוד".

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, הביע הערכה להישג ואמר "הזכייה היא ביטוי ליכולות הגבוהות של ראש אגף המחשוב ושל כל צוות העובדים, יחד עם הרוח הארגונית בעירייה המעודדת מצוינות, מקצועיות ומסירות במטרה לתת לתושבי העיר את מיטב השירותים באופן היעיל והמתקדם ביותר". 

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, הוסיף: "ברכות לאמיר זיו ולכל עובדי אגף התקשוב ומערכות מידע. עובדינו הם הנכס החשוב ביותר ועיריית הרצליה פועלת כל הזמן על מנת לטפח ולקדם את המצוינות בעבודה למען התושבים ולשיפור איכות החיים בעיר".