המרכז הבינתחומי | צילום: אסנת גורארי טייב

כ-300 סטודנטים מבית הספר רדזינר למשפטים, במרכז הבינתחומי הרצליה, יעניקו סיוע וליווי משפטי ללא עלות לאנשים שידם אינה משגת לממן ייעוץ משפטי. הסיוע יינתן לתובעים ולנתבעים כאחד בתביעות קטנות שמתנהלות בבית משפט השלום בהרצליה.

מרכז הסיוע החדש של הבינתחומי יפעל באמצעות הקליניקה לסיוע משפטי קהילתי ופרטני, בשיתוף המועצה הלאומית להתנדבות. הסטודנטים ילוו את ההליכים המשפטיים ואף יהיו רשאים לייצג את התובעים והנתבעים בבית המשפט.

במרכז יוצע ייעוץ משפטי, הכנת כתבי התביעה וההגנה, ליווי מלא בכל השלבים ואף ייצוג של הפונים בדיון מטעם הסטודנטים. את הפרויקט מלווה אסתי זך, טוענת משפטית, המקימה והמנהלת לשעבר של מרכז הסיוע לתביעות קטנות בבית המשפט בתל אביב מטעם המועצה הלאומית להתנדבות, המוכרת מטעם שר המשפטים כארגון צרכני לעניין בית משפט לתביעות קטנות.

"מדובר בהישג אדיר מבחינתנו", מציינת ד"ר נטע נדיב, מנהלת הקליניקה לסיוע משפטי קהילתי ופרטני. "אנו מברכים על האפשרות להעניק סיוע לאזרח הקטן שמתקשה להתמודד עם חברות גדולות או לאנשים שמבחינתם הפנייה לבית משפט היא אתגר של ממש בשל קשיי שפה, חוסר הבנה של החוק או חסמים כלכליים. מדובר באתגר גדול לסטודנטים, והם יוכלו להעניק בחזרה לקהילה שהם חיים בה".