צילום אילוסטרציה: shutterstock

רק 69% מתושבי השרון טוענים כי ישתתפו בהדלקת נרות חנוכה לאורך כל ימות החג. כך עולה מסקר של עמותת חסדי נעמי שנעשה באמצעות מכון המחקר "רפי סמית". נתון זה ממצב את תושבי השרון כמעט אחרונים במדרג, כאשר במקום הראשון תושבי הצפון - שם 80% מהציבור טען כי ידליק נרות חנוכה לאורך כל החג. במקום השני נמצאים תושבי הדרום עם 79% מהתושבים שידליקו נרות לאורך כח החג, במקום השלישי תושבי המרכז עם 71%, במקום הרביעי תושבי השרון עם 69% ובמקום האחרון, שלא באופן מפתיע, תושבי ירושלים עם 66%.

עוד עולה מהסקר כי 54% מתושבי השרון מוכנים יהיו לשלם עד 4 שקלים לסופגניה, 41% מתושבי השרון מוכנים יהיו לשלם בין 5-9 שקלים ורק 5% מוכנים יהיו לשלם 10 שקלים ומעלה. השאלה הזו הפכה השנה לרלוונטית מתמיד, לאחר שהושקה בכפר סבא סופגניה שעלותה 100 שקלים ליחידה.

סקר החנוכה נערך במסגרת פרויקט  "דמי חנוכה לבני נוער נזקקים", במסגרתו מבקשת חסדי נעמי לגייס 25 אלף שקל, לחלוקת דמי חנוכה לבני נוער ממשפחות קשות יום, שאינם יכולים ליהנות מהמנהג המסורתי. "בעוד שרוב בני הנוער בישראל יכולים להעלות חיוך בחג החנוכה, יש לא מעט ילדים שלא יעשו זאת", מסבירים בעמותה. "הם לא יאכלו סופגניות אלא אם כן הגיעו מעמותת חסד, הוריהם לא ירכשו סביבונים אלא אם כן יתרמו להם, והם כמובן לא ייהנו מדמי חנוכה. אנו מבקשים לשנות מציאות זו וקוראים לכל מי שיכול להיכנס לאתר "גיוסים לקהילה", לפרויקט ,"דמי חנוכה לבני נוער נזקקים" ולתרום.