החתולה מתאוששת וצילום הרנטגן המפתיע | צילום: בית החולים הווטרינרי בהרצליה

חייה של חתולת רחוב ניצלו בשבוע שעבר בעזרת טוב לבה של תושבת העיר ומקצועיותם של הווטרינרים בבית החולים הווטרינרי בהרצליה. החתולה נמצאה בשולי הכביש לאחר שנדרסה כשהיא גוררת רגליים ומדממת. לאחר מאמצים רבים הצליחה התושבת לתפוס אותה ולהביאה לבית החולים הווטרינרי בעיר - שם ציפתה לכל המעורבים הפתעה.

בבדיקה שערכו הווטרינרים נראה היה שנשימותיה של החתולה תכופות, היא דיממה מחלל הפה ולא יכלה ללכת על רגליה האחוריות. תוך זמן קצר ניתנו לה משככי כאבים וחומר מטשטש, על מנת לבצע צילום רנטגן.

כצפוי, בצילום התגלה שבר באחת הרגליים ופגיעה עצבית בשנייה. כמו כן שתי ניבים היו חסרות בלסת של החתולה. אלא שההפתעה הגיעה כשהביטו הרופאים בריאות של החתולה וראו כי ניב אחד תקוע בפיצול של דרכי הנשימה.

"מדובר בדבר מסכן חיים אשר עשוי לגרום לדלקת ריאות חמורה וזיהום חמור בדרכי הנשימה", מסביר ד"ר תומר ויינגרם אשר קיבל את החתולה וטיפל בה. "היה צורך להוציא את הגוף הזר שהיה תקוע בריאות".

לאחר שייצבו את החתולה למשך 36 שעות וראו כי מצבה טוב, ביצעו "ברונכוסקופיה" - הליך רפואי בו נכנסים עם מצלמה וסיב אופטי לדרכי הנשימה. בצילום ראו הרופאים כי הניב נתקע בצד ימין ושלפו אותו החוצה. "מדובר במקרה רפואי נדיר מאוד. למיטב ידיעתי, אין דיווחים על זה בספרות הווטרינרית. ברפואה ההומנית זה אכן קורה לא מעט, אך בווטרינריה זה מאוד נדיר", מסביר ד"ר ויינגרם.

לאחר הוצאת הניב מגופה, התאוששה החתולה והועברה להשגחת האישה שמצאה אותה. עכשיו כל שנותר הוא למצוא לה בית חם.