בדיקת פח כתום בתחרות בשנה שעברה | צילום: עיריית הרצליה

עיריית הרצליה ותאגיד ת.מ.י.ר משיקים את תחרות הבניין הממחזר, המיועדת לבניינים משותפים בעיר. במסגרת התחרות נמדדת בבניינים שנרשמו לתחרות הפסולת המופרדת לפח הכתום - הן מבחינת המשקל והן מבחינת ההתאמה לסוג האריזות המיועדות לפח הכתום. שלושת הבניינים שיפרידו את הכמות הגדולה והמותאמת ביותר, יזכו בפרסים כספיים.

ההרשמה לתחרות תתבצע דרך אתר העירייה ותהיה פתוחה עד ה-31.10. התחרות עצמה תחל ביום רביעי, ה-15/11/17 ותסתיים ביום רביעי  ב-3/1/18. במשך זמן זה ייבדקו הפחים הכתומים שלוש פעמים. הזוכים במקום הראשון יקבלו 10,000 שקלים, במקום השני 5,000 שקלים ובמקום השלישי 3,000 שקלים. יתר הבניינים שישתתפו יקבלו שי - לוח מודעות מעוצב למבואת הבניין.

יש לציין כי הרצליה ממחזרת מעל 38% מהפסולת העירונית, נתון אשר הופך אותה לאחת הערים המצטיינות במחזור. ברחבי העיר מפוזרים 3,720  פחים כתומים, מהם נאספים מדי חודש 120 טונות של פסולת אריזות. למרות זאת, נתונים אלו עדיין נמוכים כאשר מסתכלים על כלל הפסולת המועברת להטמנה בעיר: מעל 3,700 טונות בכל חודש.

"העיר הרצליה חרתה על דגלה את השמירה על איכות הסביבה", אמר ראש העירייה משה פדלון. "במסגרת זו העירייה נוקטת במגוון פעילויות הסברה, חינוך והדרכה, כמו גם פעילויות חווייתיות ואף תחרויות, כדי לעודד את התושבים להפריד את הפסולת הביתית בדרך הנכונה והיעילה ביותר".

חשוב להזכיר כי פסולת האריזות המיועדת לפח הכתום היא של אריזות פלסטיק של אריזות מזון למיניהן, מוצרי ניקיון וטיפוח, וגם שקיות פלסטיק וכן פסולת אריזות מתכת למיניהן כמו תרסיסים, קופסאות מתכת, קופסאות שימורים וקופסאות מיץ וחלב. פסולת אריזות מנייר/קרטון, כמו קרטוני קורנפלקס ואריזות ביצים יש להשליך לפחים הכחולים, ופסולת אריזות מזכוכית יש להשליך לפח הסגול.