פדלון משיב | צילום: ירון ברנר

 משה פדלון וישראל כספי

תכנית המתאר יצרה התנגדויות רבות בקרב תושבי העיר, אך יותר מכל בקרב תושב אחד: ישראל כספי. כספי, אחד ממובילי קבוצת "הרצליה איכות חיים", נאבק בחודשים האחרונים בתכנית, וגם בראש העיר. במשך תקופה ארוכה פקד כספי את ביתו של ראש העיר בימי שישי במטרה להפגין ואנחנו חושבים שאם הוא כבר מכיר את הכתובת בעל פה, זו הזדמנות מצוינת להניח את שלטי המחאה, לשחרר כעסים ולשבת יחד בסוכה. אנחנו רק מקווים שהמילה "מתאר" לא תצוץ במהלך השיחה.

צילום אילוסטרציה: shutterstock

ועד ההורים העירוני וועד הגנים

עד לפני שמונה חודשים הם היו ועד אחד גדול ומאושר, אבל אז הגיע הפיצול ואחריו הסכסוך. נציגי הורי הגנים פרשו בחודש פברואר האחרון והותירו את ועד ההורים העירוני והרשמי נטול נציגות של הגנים. השבוע אף נשמעה קריאה מצד ראש העיר לאיחוד השורות וסיום הסכסוך בין הצדדים. ואולי זה מה שצריך? מפגש בין הצדדים, תחת סוכה אחת, במטרה לגשר על הפערים ובעיקר בגלל שזה הרבה יותר נוח להגיד ועד ההורים מבלי הצורך לפרט על איזה ועד אנחנו מדברים.

שיימן, השחקנים והאוהדים | צילום: פרטי, נמרוד גליקמן

אוהדי מכבי הרצליה ואריאל שיימן

מצבה של מכבי הרצליה בכדורגל הוא לא סוד. הקבוצה ממוקמת כרגע במקום האחרון בליגה ויד עוד נטויה. את האשמה תולים מעט האוהדים שעוד נותרו בבעלי הקבוצה, אריאל שיימן. האוהדים טוענים כי אינו משקיע די בקבוצה, אינו מוכר מנויים וכי הוא מדרדר אותה עמוק יותר. במשחק שנערך לפני כחודש מחאו האוהדים ושיימן עזב את המגרש. אולי ימי החג יהווה הפוגה מצוינת מהאכזבות והכעסים, הצדדים יוכלו לשבת יחד בסוכה ולראות איזה משחק טוב, רצוי לא של מכבי הרצליה.

החוף הנפרד | צילום: אסף פרידמן

מתרחצי החוף הנפרד והמתאמנים על החוף

מחיצה ירוקה אחת שגורמת מדי שנה לסכסוך משמעותי. בתחילת עונת הרחצה, מציבה העירייה מחיצה בחוף הדרומי של הרצליה במטרה לבודד אותו עבור הציבורי הדתי. הדבר גורר לרוב התנגדויות מצד ציבור המתאמנים מאחר שזה קוטע עבורם את מסלול ההליכה והם נאלצים לעשות עיקוף.  בחג הקרוב היינו שמחים להכניס את כולם תחת סוכה אחת: את המתאמנים ואת הרוחצים, כמובן שבתנאי שכולם יגיעו לסוכה בלבוש צנוע וישאירו את החול בחוץ.

ואם כבר גישור דתי-חילוני אז אפשר לצרף גם את קבוצת "הרצליה חופשית" הקוראת להוצאת העמותות הדתיות ממוסדות החינוך העיר ואת הקבוצה הנגדית, "הרוב השפוי", הטוענת כי יש לאפשר לעמותות להמשיך לפעול.

צילום אילוסטרציה: shutterstock

המאפיות ברחוב סוקולוב

המאפיות הרבות ברחוב סוקולוב אמנם לא נמצאות בסכסוך, אך התחרות הגדולה הפכה למלחמה קרה (או חמה, תלוי מתי יצא מהתנור). כיום בכל 50 מטר של צעידה תוכלו למצוא ברחוב מאפייה עם ריחות מהפנטים של פחמימות שרק קוראות לנו להיכנס. ואם אנחנו כבר מפגישים את כל הצדדים המסוכסכים, אז לא נאכל משהו? ועד כמה יהיה אידיאלי אם נוכל להתכבד בקוראסונים המצויינים של "נאמן"? או בבורקסים הטריים של "שיבולת הארץ" ואולי בלחמים הטעימים של "לחם תושיה"? יאללה, הלכנו להריח אתרוג והדס.