המשלחת במרכז היזמות בעיר | צילום: עיריית הרצליה

משלחת של 14 ראשי ערים מרכזיות בארה"ב הגיעה בשבוע שעבר לביקור ב-HAC, המרכז ליזמות טכנולוגית בעיריית הרצליה. 

בין חברי המשלחת ראש עיריית סירקיוז בניו יורק, ראש עיריית מערב סקרמנטו בקליפורניה, ראש עיריית טמפה בפלורידה, ראש עיריית קנזס סיטי בקנזס, ראש עיריית מסה באריזונה, ראש עיריית אלבוקרקי בניו מקסיקו, ראש עיריית  פאלם ביץ' בפלורידה, ראש עיריית פורט וורת' בטקסס וראש עיריית נוקסוויל בטנסי.

במהלך המפגש הוצגה בפני המשלחת פעילותה של עיריית הרצליה בנושא היזמות הטכנולוגית, המתמקדת בהבאת החדשנות למרחב העירוני דרך פתרונות טכנולוגיים לעיר חכמה. כמו כן, הציגו בוגרים ומשתתפי תכנית ההאצה לסטארט-אפים מספר מיזמים טכנולוגיים שפותחו במסגרת המרכז.

המשלחת הגיעה במסגרת סמינר של ה-AJC, הוועד היהודי-אמריקני, שנועד לקדם את שיתוף היחסים והדיאלוג הטכנולוגי בין רשויות מקומיות מארה"ב וישראל.

ראש העיר משה פדלון אמר כי "ביקור ראשי הערים מארה"ב מבטא את ההערכה הרבה למרכז העירוני ליזמות טכנולוגית, אשר מקדם באופן משמעותי את החדשנות בכל ההיבטים של החיים האורבניים בעיר".

"אנחנו פועלין במגוון דרכים על מנת לעודד חדשנות אורבנית", הוסיף מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא, "ולכן על מנת לאפשר למיטב הכוחות בעיר ליזום וליצור פתרונות שיאפשרו לנו להציע לתושבים שירותים טובים ומתקדמים יותר".