הלהיט הבא בעיר? | צילום: חיים הורנשטיין

כולנו גדלנו עליו ועכשיו הוא עושה קאמבק. משחק הטאקי כובש את הרצליה והיום (ב') ייערך טורניר טאקי נושא פרסים בבר החדש "קוסטה בר" שנפתח לאחרונה באזור התעשייה הרצליה.

"ה'קוסטה' הוא בר קוקטיילים חדש באווירה שונה. באחד הלילות פתאום חשבתי על הרעיון לטורניר טאקי", מספר הבעלים שי לוי. "היה לי ברור שזה יהיה טאקי מאחר שזה תמיד היה המשחק האהוב עלי. אני מקווה שתהיה היענות ונוכל לקיים את זה באופן קבוע".

אז ניצלנו את ההזדמנות לשוחח עם חיים שפיר, ממציא משחק הטאקי, ולשאול אותו לפשר העניין המחודש במשחק הנוסטלגי. "הטאקי דווקא לא התעורר מחדש", טוען שפיר. "הוא תמיד היה מאוד פופולארי ופשוט לא שמתם לב עד שהוא חזר לתוך הפריים של חייכם, ייתכן שבעקבות כניסתם של ילדיכם למעגל המשחק".

מה סוד ההצלחה?

"אני מייחס את זה לשילוב של משחק כייפי ומושלם לכל גיל שמקרב בין הגילאים והופך אותו למשחק משפחתי מושלם. גורם נוסף להצלחתו הוא הטיימינג: טאקי יצא בשנות השמונים כשרוב המשחקים שהיו בשוק נחשבו ל"חינוכיים" - משחקים שטובים לפיתוח קוגניציה אבל לא מעודדים כיף וחברות. טאקי הופיע בדיוק בזמן והביא את הבשורה שמשחקים זה קודם כל הנאה חברתית, כי ממילא משחק הוא חינוכי גם אם אינו מוגדר ככזה".

טורניר הטאקי יתקיים היום (25/9) ב"קוסטקה בר" בהרצליה פיתוח. ההשתתפות בהרשמה מראש.