מבדיחה לשיחה.  ינאי ורגב | צילום: ארן הרשלג ("שוונג") ומוטי קמחי

כוחו של הפייסבוק: בסוף השבוע האחרון השתתף לראשונה תושב העיר ויועץ התקשורת, זאב ינאי, במרתון אוסלו.

לרוב המשתתפים במרוץ הם מקומיים, אך השנה טסה נבחרת של עיתונאים ואנשי תקשורת אשר פרט לינאי  כללה גם את תלם יהב, מירב מילר וארן הרשלג.

המרתון מחולק למקצה חלקי ומקצה מלא וזאב אשר סיים בהצלחה את המקצה המלא בשיא אישי, פרסם אחריו פוסט בפייסבוק בו כתב: "סיימתי את המרתון בשיא אישי של 3:47:02. לאור העובדה שאני הרץ הישראלי היחיד שעשה את המרתון המלא, ובעצם הנציג הישראלי הבכיר בתחרות- אני מצפה לשיחת טלפון משרת הספורט מירי רגב. מה אתם אומרים? תתקשר?

מתוך עמוד הפייסבוק של ינאי

הפוסט התגלגל לעיניה של שרת הספורט אשר אכן התקשרה לינאי, בירכה אותו ואף ציינה כי היא בעצמה רצה למרחקים ארוכים בצעירותה ויודעת כמה זה קשה וכמה התחושה בסוף טובה.

זאב, שיחה מפתיעה, לא?

"כתבתי את הפוסט בפייסבוק כהלצה. בתום המקצה חשבתי מה לכתוב, קלטתי שאני הנציג הישראלי היחידי שרץ את המקצה המלא, מה שאומר שאני הנציג הבכיר של ישראל בתחרות. העלתי את זה כבדיחה לעמוד הפייסבוק שלי ומשם זה התגלגל. שרת הספורט התקשרה והייתה מקסימה. הטלפון אמנם התחיל כהלצה, אבל מביע ערך של תמיכה בספורט עממי וספורט חובבני. בסופו של דבר, מטרת משרד הספורט שכולנו נעשה ספורט ונגדל על ערכים של ספורטיביות והוגנות וזה קורה בפועל באמצעות תמיכה בספורט מקצועי מלמעלה וספורט חובבני מלמטה".