תלמידי בית ספר הנדסאים במסע | צילום: פרטי

תלמידי כיתות י"א מתיכון הנדסאים הרצליה יצאו עם זריחה ביום שני ל'מסע ישראלי" בן שישה ימים ברחבי הארץ.

את המסע התחילו התלמידים בטקס בקיבוץ יגור - נחל המעפילים בצפון. במהלך ששת ימי המסע יעברו התלמידים סדרת חוויות אינטנסיביות, יפגשו עם אנשים ויבקרו באתרי טבע זיכרון ומורשת. המסלול כולל גם פעילות קהילתית התנדבותית בטבריה ובמגדל העמק, מסלולי הליכה ומעגלי שיח.

תלמידי התיכון מהרצליה מצטרפים לעוד 11 תיכונים מכל הארץ, שיצאו השבוע למסע הגדול ביותר במסגרת תוכנית "מסע ישראלי". בסך הכל יצאו השבוע ל'מסע ישראלי' כ-2,000 תלמידות ותלמידים, אותם הדריכו 80 מדריכים שהובילו את המשתתפים בתהליך דינאמי עמוק ומשמעותי.

אורי כהן, מנכ"ל 'מסע ישראלי': "אנחנו נרגשים לפתוח שנה חדשה של מסעות ברחבי ישראל – שנה לקראתה התכוננו מראש, הכשרנו מדריכים חדשים ורעננו את ערכות ההדרכה. 'מסע ישראלי' ימשיך להוביל גם השנה את החוויה המשמעותית ביותר שיעברו נערות ונערים בישראל במהלך תקופת לימודיהם – מסע שיגבש את זהותם האישית היהודית והציונית כישראלים ויהווה נדבך חשוב בו בוחנים בני הנוער המשתתפים במסע את הקשר שלהם לעם ולמדינה .

ארגון "מסע ישראלי" הוא ארגון עצמאי המקיים מסעות לקהלים מגוונים במטרה להעצים את תחושת השייכות והקשר למדינה. המסע מתנהל ברחבי הארץ, ובמהלכו בוחנים המשתתפים את החיבור הקשר והמחויבות האישית שלהם לעם לארץ ולמדינה. מאז הקמתו לפני 12 שנים, השתתפו במסע כ-180 אלף בני נוער, חיילים מפקדים, פצועי צה"ל וסטודנטים יהודים מרחבי העולם.

בראש הארגון עומדים נשיא הארגון,  אלוף במיל. אליעזר שקדי, לשעבר מפקד חיל האוויר ומנכ"ל חברת אל על, ואורי כהן, מנכ"ל מייסד של הארגון.