להקת "על הבמה" | צילום: פרטי

מהרצליה לאורלנדו. ביום שישי נחתה בארץ משלחת של יוצרי ושחקני להקת "על הבמה" של התיאטרון העירוני הרצליה. הלהקה נחתה לאחר שבועיים של מסע הופעות ברחבי ארה"ב, בו ייצגה הלהקה בכבוד את מדינת ישראל בכלל והרצליה בפרט.

להקת "על הבמה", הלהקה הבוגרת של התאטרון העירוני, מורכבת מבני נוער בגילאי 16-18 אשר הוזמנו על ידי הקהילות היהודיות במיאמי להתארח ולהופיע בפניהן. הביקור החוויתי כלל הדרכות, סיורים, בילויים וכמובן גם הופעות רבות במיאמי, ניו יורק ואורלנדו.

את גולת הכותרת של הביקור מסמנים חברי הלהקה בביקורם במרכז הקהילתי של יהודי מיאמי ואופן אירוחם יוצא הדופן. במרכז פגשו חברי הלהקה בני נוער בגילם, העבירו הדרכות לילדי הקהילה בנושאים הקשורים לארץ ישראל באמצעות כלים של תיאטרון, משחק ואמנות.

בנוסף, הופיעה הלהקה בשירים ישראלים מכל הזמנים ובשירי שבת בבית הכנסת המקומי ממש לפני תפילת הערבית.  "את ההתרגשות ניתן היה לחוש אצל המארחים והאורחים גם יחד", מספרים חברי הלהקה.

לאחר הביקור במיאמי המשיכה הלהקה את המסע לאורלנדו שבפלורידה, שם זכו להופיע על במה רשמית של פארק השעשועים המפורסם דיסני וורלד ולנגן את מיטב השירים מתוך הצגות הילדים שמעלה הלהקה כל שנה בפסטיבל הצגות חנוכה בהרצליה.

"לטוס עם הלהקה להופיע בארצות הברית הייתה חוויה חד פעמית ובלתי נשכחת - הן בפן המקצועי והן בפן החברתי", מספרת ל"מיינט הרצליה" שחף זלאיט, בוגרת הלהקה. "אי אפשר לתאר את ההתרגשות בהופעה בעברית בקהילה היהודית במיאמי (בבית הכנסת בפרט) ואז הדובדבן שבקצפת- להופיע בדיסני וורלד שבאורלנדו. אין ספק שמסע ההופעות היה הדרך הטובה ביותר לסכם את שש שנותיי המדהימות בלהקה".