צילום: shutterstock

בואו לא ניתמם, טקסי הסיום של בוגרי התיכונים עברו עם השנים שינוי דרסטי. את מסיבות הסיום באולם ההתעמלות של בית הספר, החליפו אולמות אירועים נוצצים ובמקום בלונים מודבקים לתקרה, יש מפיקים שדואגים לכל הפרטים הקטנים. אך אל מול המצקצקים על הפאר שמאפיין היום את מה שאמור היה להיחשב ככניסה לחיים האזרחיים, ניצבים תלמידים, הורים וחברות ההפקה שמספרים על דור איכותי, יצירתי ושאפתן, שמבקש לסיים בצורה חגיגית את 12 שנות הלימוד.

כך למשל מעיד עידן מזרחי מ"עידן מזרחי הפקות", שהיה אחראי השנה בין היתר לנשף הסיום של תיכון "ראשונים" בהרצליה ובשנה שעברה הפיק גם את מסיבת הסיום של תיכון "יובל" בעיר. "תמיד יהיו אנשים שיגידו 'למה להוציא כל כך הרבה כסף? שילכו לחגוג בבריכה ויאכלו נקניקיה בלחמנייה", אומר מזרחי. "אבל למה לא לפרגן לנוער שסיים 12 שנות לימוד במדינה לא פשוטה, רגע לפני הגיוס לצבא? מדובר בחבר'ה ששבוע או חודש אחרי ניצבים על מדים עם שיער קצוץ. אנחנו בסך הכל לא יוצאים מגבולות הסביר".

אבל הרמה עולה משנה לשנה.

נכון, אבל גם אירועי חברות וחתונות מעלים את הרמה. והבת מצוות לא יוצאות מפרופורציה? וימי ההולדת של הילדים?".

נשף הציום של "הראשונים" | הפקה: עידן מזרחי הפקות אירועים"

ומה התעריף להפקות האלה?

בכל עיר יש תשלום שונה, ודווקא בהרצליה הוא לא מהגבוהים. באשדוד לדוגמה משלמים יותר. לא מחפשים את התשלום הגבוה, אלא מה שיתאים לסגנון של בית הספר. השנה זה היה 320 שקלים לתלמיד בבית ספר "ראשונים", אבל דאגנו ש'ילדי השוליים' לא ישארו בחוץ. אין דבר כזה שילד לא יגיע בגלל מצבו הכלכלי. סיפקנו באופן אישי מלגות ועבדנו עם ועד ההורים. המחיר כלל הכל, אפילו הסעות למקום האירוע".

מה הבקשה הכי מוזרה שנתקלת בה?

"היה בית ספר, לא בהרצליה, שניסה לארגן מסוק. הם הספיקו לשלם מקדמה, אבל לא קיבלו את האישורים הדרושים מהמשטרה.

יש טרנדים שמאפיינים את הנשפים בהרצליה?

"כן, זה מכונה ה"ביפור" (Before). הם מארגנים ארוחת ערב לפני האירוע ומבלים כמה שעות ביחד לפני המסיבה הגדולה".

נשף הסיום של "תיכון חדש" | צילום והפקה: ISRAEL PROM

"התחלנו לתכנן את מסיבת הסיום חצי שנה מראש", מספרת בוגרת י"ב באחד מבתי הספר בהרצליה. "היה חשוב לנו ליצור ערב מיוחד שנוכל לזכור ולדבר עליו. זה לא שהדרך הזו היא חלק מאורח החיים שלנו, מדובר בסך הכל ב'בריחה' למציאות נוצצת, רגע לפני שאנחנו מתגייסים לצבא - שם המציאות הכל חוץ מנוצצת".

"קל להשוות את מה שקורה היום למה שהיה פעם ולהגיד שהיום הכל הרבה יותר יקר, אבל זה העולם בו אנחנו חיים", אומרת בוגרת נוספת. "זה היה הרגע שלנו לחגוג, ליהנות ולהשתחרר".