ההפגנה אמש | צילום: אמיר ברנט

שלוותם של הסועדים אמש (מוצ"ש) במסעדות הרבות במתחם המרינה הופרה כאשר למקום הגיעו כ-50 פעילים מטעם תנועת "החזית לשחרור בעלי חיים" כשהם צועדים בין הסועדים במחאה שקטה. במקביל אחזו הפעילים בשלטים המתארים את מצבם של בעלי החיים, כגון "בשר שווה רצח", "צדק לכולם" וכן בתמונות קשות המתעדות את תעשיית המוצרים מהחי.

"המחאה מועברת בשתיקה מוחלטת, דרך מסרים נוקבים על פני השלטים כשהמטרה הינה להשמיע את קולם המושתק והבלתי נשמע של אותם הקורבנות חסרי הישע והחפים מפשע", סיפרה ל"מיינט הרצליה" פיאמנטה (45), פעילת "החזית לשחרור בעלי חיים" וממארגנות המחאה בהרצליה.

פיאמנטה הגיעה לטבעונות לפני כארבע שנים לאחר שצפתה בהרצאתו של גארי יורופסקי. "הבנתי שכאדם טוב ובעל שכל ישר, אני לא מעוניינת להיות מזוהה עם המציאות הפוגענית הזו וכך הפסקתי לממן אותה. לאחר מכן התקדמתי מטבעונות לאקטיביזם ואני עושה ככל שביכולתי לא רק לא להיות שותפה במימון, אלא גם לפעול באופן יזום לטובת החלש ולשנות את המציאות שכולנו חיים בה".

בנוסף מוסרת פיאמנטה כי ברצונם לחשוף לציבור את המציאות הקשה, "אשר מוסתרת מעיניו באופן מגמתי על ידי תעשיות 'המזון מהחי'. עושים זאת באמצעות מניפולציות מכוונות בתודעה הציבורית".

זו לא ההפגנה הראשונה שלכם, מי הם הפעילים שמגיעים לצעוד במחאה?

"מדובר בפעילים טבעונים אשר השכילו להביט לבעלי החיים בעיניים ולהבין שמאחורי כל מנה קולינרית מכובסת כ"שניצל", "בורגר", "קוטג" או "חביתה", ישנם יצירי בריאה מופלאים ששילמו מחיר דמים מיותר, רק בשביל אותה הנאה רגעית פסולה של מישהו אחר".

מה המסר המרכזי שלכם?

"המסר הוא לא להיאבק למען שיפור תנאים או לדרוש הגדלת כלובים, אלא חד משמעית למען שיחרור מוחלט מכבלי תאגידי הענק האינטרסנטים. בפן האקולוגי - של תעשיות החלב-ביצים-בשר המזהמות יותר מכל גורם סביבתי אחר. בפן הבריאותי התחלואתי ההרסני וכמובן בפן המוסרי הנוגע לעוולות קשות ועבירות צער בעלי חיים חמורות נגד האוכלוסיה המוחלשת, המנוצלת והמדוכאת ביותר עלי אדמות. זו אשר תמיד תהיה בתחתית סדר העדיפויות של השיח הציבורי".

ההפגנה אמש | צילום: ג'ודאס מקב