הנערים בכפר הנוער רזיאל | צילום : פרטי

ביום חמישי הקרוב (20 ביולי) תצא קבוצה של 25 יתומי צה"ל וכוחות הביטחון למסע בת ובר מצווה של ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, בשיתוף עם ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF). במהלך הקיץ, יתארחו הנערות והנערים בבתיהם של משפחות מארחות מקהילות יהודיות שונות בצפון אמריקה, יבלו כשבועיים במחנה קיץ יהודי הסמוך לשיקגו, ויקנחו בטיול חווייתי בניו יורק. כמו כן יבלו הנערים בלונה פארק בשיקגו, במפלי הניאגרה, במחנה אתגרי בוויסקונסין ובביקור באתרים השונים בניו יורק.

לקראת יציאת המשלחת לצפון אמריקה, נערך בשבוע שעבר ל־25 החניכים ולצוות המחנה מפגש הכנה בכפר הנוער 'עתיד רזיאל' שבהרצליה. הכפר מארח קבוצות של יתומי צה"ל זו השנה החמישית, תוך התגייסות מלאה של הנהלת וצוות הכפר והפנימייה, שהביאה להפיכתו למעין בית שני עבור חניכי הארגון.

אחד הילדים המשתתפים במחנה הגיבוש וההכנה בהרצליה סיפר: "אני ממש מתרגש לקראת הנסיעה לאמריקה, הולך להיות ממש כיף עם החברים".

תמי שלח, יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, מציינת: "מטרת המסע היא ללוות בחיבוק חם את החניכים, שהיעדרות אביהם מורגשת ביתר שאת בשנת המצווה".
שלומי נחומסון, מנהל תוכניות צעירים ונוער בארגון, מספר כי "החוויה הזו היא הרבה יותר מטיול, היא מסע משותף של 25 נערות ונערים שהגורל הפגיש ביניהם בנסיבות טרגיות. במחנות 'עוצמה' של הארגון הם מוצאים, לפעמים בפעם הראשונה בחייהם, אוזן קשבת".

הנערים בכפר הנוער רזיאל