"יש לי ידע, ניסיון והמון רעיונות". יוסי פרי | צילום: פרטי, אסף פרידמן

מועמד חדש ומפתיע מצטרף למירוץ על ראשות עיריית הרצליה: יוסי פרי, מנהל חברה למיחזור פסולת בצומת הסירה. למרות היעדר ניסיון בזירה הפוליטית, הוא מאמין כי סיכויו להיבחר לראשות העיר טובים בזכות פעילותו בקהילה וניסיון חייו.

פרי, בן 63, תושב שכונת נווה ישראל, כיהן בעבר כיו"ר ועד השכונה. הוא נשוי, אב לחמישה וסב לשבעה נכדים. פרי התייתם בגיל צעיר מהוריו והפסיק ללמוד בכיתה ו'. לפני 15 שנה הקים את חברת "גלילות מיחזור פסולת", תחנת מעבר למיחזור פסולת יבשה הממוקמת בצומת הסירה. כמו כן, לפני שלוש שנים הקים עמותה המפעילה מיניבוסים להסעת קשישים ובעלי מוגבלויות לקופות חולים ולטיפולים רפואיים, ללא תשלום.

עם הכרזתו כי יתמודד על ראשות העיר, הציג פרי מצע בחירות אותו מכנה "תכנית שבעת הכוכבים". התכנית עוסקת בחינוך, אזרחים ותיקים, תעסוקה, נדל"ן, תרבות ובילוי, ספורט ומיתוג העיר.

"התחלתי מאפס, בניתי את עצמי במו ידיי, המצאתי סטארט אפ בנושא פסולת, אני עוסק בנתינה למען תושבי העיר והכל עשיתי לבד", מסביר פרי את הרקע להחלטתו להתמודד לתפקיד. "לכן אני מאמין ויודע שיש לי את היכולות לתרום הרבה מאוד למען התושבים. יש לי ידע, ניסיון, מחשבה והמון רעיונות. לכן אני המועמד המתאים ביותר".

הבעיות העיקריות המעסיקות את תושבי הרצליה הן הפקקים והבנייה. מה תוכל לתרום בנושא?

"אחד הרעיונות שלי הוא להקים שוק מודולרי בקיבוץ גליל ים שיהיה ירוק לחלוטין, כלומר בנוי מחומרים טובים לסביבה. כל העסקים ברחוב סוקולוב משלמים אלפי שקלים לשכירות, אבל בשוק המודולרי ישלמו לא יותר מ-1,000 שקלים לשכירות וארנונה מוזלת – כל זה לתושבי הרצליה בלבד. זה רעיון פשוט מאוד לעשייה שלא רק יקל על עומסי התנועה וצפיפות החנייה, אלא גם יכניס תעסוקה לתושבי העיר. השוק יהווה גם מקום בילוי לצעירי העיר.

"בנוסף, בעיר בראשותי לא יהיה מצב כזה שיהיו יותר מנופים מאנשים. בעיר בראשותי נתמקד בפרויקטים של תמ"א במטרה לשדרג את איכות חיי התושבים ולא איכות חיי הקבלנים".

אין לך ניסיון מוניציפאלי. למה לא להתחיל מחברות במועצת העיר?

"לחברי מועצה אין יכולת לקבל החלטות מהותיות. רק לראש העיר יש את היכולות לקחת החלטות. ראש העיר שלנו עובד קשה, אבל הוא לא הוכיח יכולות ניהול, כי דברים לא זזים בעיר שלנו, מלבד בנייה מאסיבית שתהיה לטעמי בכייה לדורות. העירייה של היום דואגת לתושבים החדשים שבאים מבחוץ, אבל מה עם תושבי הרצליה הוותיקים? בסוף הם יברחו מפה. לטעמי צריך לעשות חשיבה מחודשת".

מי עומד מאחוריך?

"אני רץ ברשימה עצמאית ובהמשך אחשוף את השמות שעומדים מאחוריי. אני דמות מוכרת בעיר בתחום העשייה ואני מאמין שתושבי הרצליה יודעים מה עשיתי עבורם ויבחרו בי".