סגנית ומ"מ ראש העיר, מאיה כץ, הכריזה הבוקר (חמישי) כי תתמודד על ראשות העיר בבחירות המוניציפאליות שיתקיימו בחודש אוקטובר. כץ (32) מכהנת מזה שתי קדנציות כחברת מועצה, לאחר שנבחרה בשנת 2008 למועצת העיר במסגרת סיעה עצמאית כנציגת הצעירים.

כץ, ילידת הרצליה, היא בעלת תואר ראשון מטעם האוניברסיטה הפתוחה במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים ומינהל, ובעלת תואר שני בממשל מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. בקדנציה הנוכחית מחזיקה כץ, שעומדת בראש סיעת "צעירים וסביבה נטו", בתיק התחבורה, תיק ההתחדשות העירונית ותיק הצעירים. כמו כן היא ממלאת מקום יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה ומכהנת כדירקטורית בחברה לפיתוח הרצליה.

בין היתר התמקדה כץ בקדניציה האחרונה בתחום התחבורה בהסדרת התנועה במרכז העיר והרפורמה בתחבורה הציבורית. כמו כן עסקה בנושאים הקשורים בדיור בר השגה.

את קמפיין הבחירות השיקה בסרטון "היא רצה" על כפל המשמעות של הריצה בבחירות ומעורבותה בספורט. "לאחר 10 שנות ניסיון עשיר במגזר הציבורי, בהם כיהנתי במגוון רחב של תפקידים: כיועצת שר החינוך בכנסת ישראל, כחברת מועצת העיר בתקופתם של שלושה ראשי עיר וכסגנית ומ"מ ראש העירייה...כעת אני מבקשת שוב את אמונכם כדי שנוכל להשלים את המהלך", אומרת כץ.

"הרצליה היא עיר טובה ומשגשת ולא מהיום, אך כדי המדיניות תהיה באמת איך שאני חושבת שנכון לעיר - אני צריכה להוביל אותה מלשכת ראש העיר. נולדתי גדלתי והתחנכתי בהרצליה. אני אוהבת את העיר הזו. אני מאמינה בפוטנציאל של העיר הזו. הצטרפו אליי וביחד נשנה".