עמית מרלה | צילום: אסף פרידמן

עמית מרלה מעיר את מערכת הבחירות המנומנמת של הרצליה: השבוע הודיע כי יתמודד על ראשות סיעת מרצ בחודש הבא וכן על ראשות העירייה בבחירות שיתקיימו באוקטובר 2018, מול ראש העיר המכהן משה פדלון.

מרלה, 42, נשוי לעדי ואב לשתי בנות קטנות, עובד בהייטק ובעל תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני במנהל עסקים. בשנים האחרונות הוא עוסק בפעילות חברתית אקטיביסטית בהרצליה והשתתף במאבקים נגד תכנית המתאר העירונית, למען חינוך חילוני, שקיפות במועצת העיר ועוד. בחודש הבא יתמודד כאמור על הובלת סיעת מרצ בהרצליה, בשאיפה להתמודד עמה לראשות העיר.

קיראו עוד: עמית מרלה: "אני רוצה להשפיע מבפנים"

"אני חושב שצריך לעשות את הדברים בעיר בצורה אחרת מאיך שהם נעשים היום", אומר מרלה. "לעיר יש משאבים רבים ויש לה פוטנציאל להפוך לעיר מובילה בכל הפרמטרים החשובים כמו חינוך, תשתיות, ואיכות חיים. אני מאמין שצריך מצוינות ומקצוענות בניהול העיר וכן שיתוף מלא עם התושבים. הדברים האלה לא נעשו באמת עד היום. הרצליה תמיד נמצאת במקומות מכובדים בטבלאות השונות, אבל אני מכוון למקומות הראשונים ולא פחות מזה".

אין לך ניסיון מוניציפאלי, למה אתה מאמין שתושבי העיר יבחרו בך?

"גיבשתי קבוצה של אנשים איכותיים, פעילים חברתיים מקבוצת 'הרצליה איכות חיים'. בקבוצה יש מנהלים בתחום החינוך, הבנייה, אנשים בעלי ניסיון רב. חברתי לפעילי מפלגות, אנשים עם רקע תכנוני ואדריכלי שיסייעו לי וייעצו לי. אנחנו מתכננים להוביל יחדיו את העיר קדימה. אני באתי מהשטח, מהתושבים. אני מסכים לעזוב קריירה נוחה בהייטק בשביל לקדם את ענייני העיר שהיא מאוד חשובה לי. בשנים האחרונות אני עוסק בפעילויות שונות בתחומי העיר אך ורק כי אכפת לי.

מהן התכניות שלך לעיר?

"הקבוצה איתה אני עובד מגבשת בימים אלו את התכנית המפורטת אותה נציג לתושבים. בנושאים החברתיים המטרה שלי היא לשמור על סטטוס קוו ולאפשר מרחב חיים לציבור החילוני והדתי כאחד, מבלי שאף ציבור יכפה אורח חיים מסוים על הציבור השני. לדוגמה, לדעתי חנויות צריכות להיות פתוחות בשבת.

"בנושא תכנית המתאר אני מאמין שיש לגבש תכנית חדשה לגמרי. התכנית שתוכננה בקדנציה הנוכחית היא יומרנית ומשנה לחלוטין את אופי העיר, מעמיסה משמעותית על התחבורה בעיר, מעמיסה את העיר במגדלים ומציעה בנייה רוויה בלי תשתיות ובלי מחשבה מספקת על תחבורה.

אומנם שני מועמדים הודיעו כי יתמודדו לראשות העיר (עמי ניסנוב ומאיר וייס), אבל מערכת הבחירות עד כה מאוד מנומנמת.

"אני מחובר לשטח ואני שומע כי השטח כבר בוער והבחירות הקרובות דווקא הולכות להיות תוססות מאוד. יהיו הרבה שינויים ודמויות חדשות במועצת העיר הבאה. אני מאמין ויודע שתושבי העיר צמאים לשינוי".